Zabawa zaczyna się dopiero po 20-tym kilometrze

To była naprawdę ciężka próba dla moich nóg. Wiem, wiem, za każdym razem piszę jaki to ostatni trening nie był ciężki, że ledwo dobiegłam, i tak dalej. Tym razem pobiłam rekord długości:) Tzn nie w ogóle mój rekord (którym jak wiadomo jest maraton z 2008 roku, ała na samą myśl..), ale na pewno w 2011, czyli tym sezonie biegowym.

Nie dość, że w planie było 25 km to jeszcze wcale nie wolnym tempem. Mianowicie, plan dyktował 6:12 min/km. Hm, przy takim kilometrażu prędzej obstawiałabym 6:30-40 min/km, jak tydzień temu. Ale co tam, Plan wie lepiej.

mój plan biegowy

Prognozy na dzisiejszy poranek – przepiękne, jak ktoś planuje się poopalać. Jak ktoś planuje biegać przez przez pół Wrocławia – ee, nie za bardzo. Oczywiście zaspałam. Blas jeszcze bardziej. Mój cichy plan był na wybieg o 6:30.  Taa.. w końcu mamy sobotę.. co się bedziemy tak spinać.

7:15 wyruszyliśmy stałą ostatnio trasą, w kierunku wałów nad Odrą. Lekki wiaterek, słońce, wszystko cacy. Oczywiście, bedąc takim wspaniałym matematykiem (serio) jakim jestem, podzieliłam sobie cały dystans na 5x5km („dziel i zwyciężaj” znowu!). Dobieglśmy do Wałów, potem na wyspę Opatowicką. O dziwo zero biegaczy. Czyżby wszyscy się upału wystraszyli? Dalej ZOO, kładka zwierzyniecka,  szybki pit-stop w sklepie po zimną wodę. Wciągnęłam małego żela, żeby jakoś dotrwać. I z powrotem do domu.

Opalanie..

Country runner

(swoją drogą, to jest wielce niesprawiedliwe, że faceci sobie mogą tak bez koszulek)

..i bieganie..

Running woman

Niestety okazało się, że zabraknie jakiś 4-5 km. No to jazda na pola dokręcać brakujące km. W pełnym słońcu!!! Rzeź. Ciągle zapominam, ze na długich biegach cała „zabawa” zaczyna się dopiero na ostatnich kilometrach.Nie powiem.. dłużyło mi się te 30 min masakrycznie. Dobiegliśy do domu, a tu ciągle km brakuje.. Blas powiedział PASS, ja pobiegłam dalej dociągnąć do 25-go. I dotrwałam:

Długie wybieganie

Dystans: 25 km
Średnie tempo: 6:14 min/km

Ogólnie:  ZNOWU super bieg!!! Znowu długi bieg z B, który stwierdził, że pomimo tego, że go zaganiam go do biegania (ja? no co Ty!!), nawet lubi te nasze wycieczki;)))

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że mam cały weekend „wolny” i  mogę z czystym sumieniem oddać się lenistwu:)) Yeeeaaaah!!

Reklama

9 myśli w temacie “Zabawa zaczyna się dopiero po 20-tym kilometrze

 1. agusia 9 lipca 2011 / 14:24

  Wow! Podziwiam:)

  • Kate 9 lipca 2011 / 19:27

   Agusia.. Staram sie;))

 2. Kaha 9 lipca 2011 / 14:48

  Gratulacje! 🙂
  Z tą niesprawiedliwością się zgadzam, również z tego powodu, że widok takiego mężczyzny raczej nikogo nie zdziwi… A kobieta, eh…raz że niewygodnie, a dwa (i to gorsze), że „przyjęło się, że nie wypada”…
  Ale tak w ogóle, chyba na taki upał bieganie bez koszulki po polach to nie jest dobry pomysł – chyba, że z mega filtrem na plecach i ramionach 😀

  Gdzie są te pola we Wro;)?

 3. drproctor 9 lipca 2011 / 17:47

  Też uważam to za skandal, że (jakby to ujął Król Julian) laseczki nie mogą bez koszulek – żart…
  Gratuluję postępów i życzę dalszych – teraz przed Tobą jeszcze dwie 30-tki, a potem to już tylko 42 z hakiem:)

  • Kate 9 lipca 2011 / 19:31

   drproctor, po prostu biorę przykład z Ciebie. Poprzedni maraton tak Ci pięknie poszedł dzięki FIRST;) Liczę, że i mnie się uda. Na szczęście poro tygodni jeszcze przed nami.

 4. Kate 9 lipca 2011 / 19:25

  Kaha, no właśnie.. niewygodnie. Pomijając, że tempo dla mnie było większe, więc i większe przegrzanie. Ale co zrobisz;)) Zaciskasz zęby i zasuwasz;)

  Pola na obrzeżach Krzyków, jak się szuka, to się znajdzie;)))

 5. edu 12 lipca 2011 / 20:06

  Kasiu, zajrzałam do Ciebie przypadkiem. Już wiem, że w tym roku we Wrocku nie spotkamy się na trasie, ale może zdążę „wyrzeźbić” organizm na 40 urodziny w 2012 roku i wtedy pogratuluję Ci sukcesów. Emilia z Nysy.

  • Kate 13 lipca 2011 / 19:04

   Emilia, do 2012 kupa czasu – na pewno zdązysz!! Z resztą ja też coś wiem o celach przy okazji okrągłych urodzin.. ale o tym cicho sza, na razie;))) Pozdrawiam i do zobaczenia gdzies na trasie!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.