Test butów – Adidas Supernova Glide 5

Następca Glide 4 ukazał się na rynku biegowym na początku tego roku. Buty zaczęłam testować więc zimą, a kończę teraz latem, kiedy za oknem mamy (wreszcie!) temperatury do 28 stopni.

adidas_glide5_05

Jak komfort biegania?

Pierwsze słowo jakie nasuwa mi się na myśl – twarde. Ale wygodnie twarde, takie jak lubię, gdy ubijam okoliczne chodniki. Świetnie trzymają stopę, są wąskie i dopasowane. Cholewka leży idealnie, nie powodując obtarć nawet przy długim biegu (maksymalnie na raz zrobione 20 km), co jest znaczną poprawą w stosunku do czwórek, które piły w okolicach kostki. Dzięki sporej amortyzacji (adiprene) Adidasy nadają się do bezpiecznego klepania treningowych kilometrów czy długich niedzielnych wybiegań.

supernova-glide-diagrams

Gdzie biegać?

Przede wszystkim asfalty i utwardzone nawierzchnie, choć przyznaję że w teren ich za bardzo nie zabierałam, od kiedy fiknęłam kozła na polach w zimie. Dalej twierdzę, że oprócz treningów będą to idealne buty na dłuższe biegi uliczne, zwłaszcza dystans pólmaratonu. Zamierzam to przetestować już niebawem;)

 adidas_glide5_13

Jak się prezentują?

Na szczęście zlikwidowano tandetne lustrzane paski, podostał ponadczasowy wygląd białego klasycznego buta biegowego Adidasa.  Z tego co widzę zamieniono kolorystycznie wersje buta damskiego i męskiego, teraz damski ma akcenty niebieskie.

adidas_sg5_dam adidas_sg5_mes2 adidas_sg5_wes1

Modele Glide 5: damski, męski, męski

Ocena

Daję im 9/10. Naprawdę nie mam zastrzeżeń jeśli chodzi o klasyczne biegowe buty z grubszą amortyzacją (żelazka), ale ostatnie 1.5 roku mojego biegania bardziej wpisuje się w trend naturalno-minimalny. Staram się biegać w większości w terenie, zazwyczaj w butach trailowych, bez dodatkowej amortyzacji, dlatego mogę się nimi “cieszyć” dosyć rzadko. Mimo wszystko dobra okazja pojawi się już niebawem – 22 czerwca pobiegnę w I Półmaratonie Wrocławskim. Jupi! Nie mogę się już doczekać!

U Agnieszki przeczytacie obszerniejszą relację, ale końcowa opinia jest w zasadzie taka sama: solidny but treningowy. Polecam.

adidas_glide5_06

adidas_glide5_02 adidas_glide5_03 adidas_glide5_04

* Buty do testów dostałam dzięki uprzejmości Adidas Running Polska

Reklama